Panické ataky
Panická ataka je náhlá epizoda intenzivního strachu nebo pocitu ztráty kontroly, která dosahuje vrcholu během několika minut a je často doprovázena tělesnými příznaky, jako je bušení srdce (palpitace), pocení, třes, pocity dušnosti, bolesti na hrudi, závrať, návaly horka nebo chladu a nevolnost. Panická ataka může také zahrnovat pocity derealizace (pocit nereálného prostředí) či depersonalizace (pocit oddělení od vlastního těla). Tyto ataky se můžou objevit nečekaně, i když člověk není ve stresující situaci, což může vést k obavám z opakování atak a rozvoji panické poruchy.
Životní situace
Osamělost je častý problém, který může mít negativní dopad na duševní zdraví a celkovou pohodu. Mnoho lidí se cítí izolováno a nepochopeno, což může vést k depresím a úzkosti. Terapeut může pomoci při hledání způsobů, jak navazovat a udržovat vztahy a zlepšovat sociální interakce.
Životní situace
Zdravotní problémy, ať už fyzické, nebo psychické, mohou mít významný dopad na kvalitu života. Lidé často vyhledávají terapeutickou pomoc, aby se vyrovnali s nemocí a přizpůsobili se novým okolnostem. Terapeut může poskytnout podporu a pomoci najít strategie pro zvládání bolesti a stresu spojeného se zdravím.
Seznam terapeutů
Petr Bezděk MSc.
Petrův přístup se vyznačuje holistickým pohledem na lidské zdraví a pohodu. Klienty vnímá jako komplexní bytosti, jejichž tělesné, duševní a sociální aspekty jsou propojené. Zkoumá i nové přístupy k léčbě a osobnímu rozvoji skrze pohyb a sport.
Seznam terapeutů
Mgr. Lucie Kopecká
Seznam terapeutů
Mgr. Kateřina Vojtěchová
Kateřina absolvovala výcvik v hlubinně-dynamické psychoterapii se zaměřením na trauma. Více než 15 let se věnuje dětem, dospívajícím a dospělým v náročných životních situacích. Zaměřuje se také na děti se syndromem CAN, sebepoškozování, úzkostně-depresivní symptomatiku a oběti sexuálního násilí.
Které hodnoty ve vztahu s druhými považuje za nejvyšší? Vnímavost, pochopení, přijetí, pomoc druhému a opravdovost vzájemného vztahu.